Vissza

Várandósság alatti tippek, amelyeket érdemes megfogadni!

Minden nő várandóssága más és más. Nincs két egyforma 9 hónap, nincs az a tanács, amelyből az összes babát váró nő csak profitálna. Van azonban a tarsolyunkban néhány hasznos várandósság alatti tipp, amelyekről úgy gondoljuk, hogy a legtöbb áldott állapotban lévő nő számára érdekes és megfontolandó lehet. Lássuk hát!

Nem mindenkinél jelentkezik a reggeli rosszullét

Sokan állítják, hogy a várandósság első trimesztere alatt, reggelente minden nőnél törvényszerű, hogy hányni fog. Jó hír azonban, hogy a nők egyharmadánál nem jelentkeznek a reggeli rosszullét tünetei. A rossz hír, hogy a maradék kétharmad átéli a reggeli hányingert és az azzal járó kellemetlenségeket. De mit lehet tenni ez ellen?

Először is próbáljuk meg a várandósság alatt szedett vitamint reggel helyett délben vagy este bevenni. Szaglásunk érzékenyebbé válik, ezért iktassuk ki a kellemetlen szagok forrásait. Szokták még ajánlani a reggeli felkelés előtt egy-két sós vagy gyömbéres keksz fogyasztását – a gyömbér nyugtató hatású – és 5-10 percig még pihenjünk az ágyban mielőtt felkelnénk.

A keksz fogyasztását nap közben is megismételhetjük, valamint többször együnk, de keveset. Igyunk elég folyadékot, de inkább hűtöttet, mely szintén nyugtató hatású. Ha mindez nem elég bevethetőek a hányinger elleni készítmények is.

Ha a tünetek nem enyhülnek mindenképp konzultáljunk orvosunkkal vagy védőnőnkkel.

Mindenkinek a teste más

Ezt jobb ha elfogadjuk. Alapvetően elmondhatjuk, hogy a női test egyénenként eltérően dolgozza fel a “másállapottal” járó átalakulást. Valakinek egyáltalán nem okoz gondot a várandósság előtti ruháit felvenni akár már a szülés utáni hónapban, mások pedig több évig küzdenek keservesen, hogy a felszedett kilókat leadják. Ha a “visszaalakulás” nem megy azonnal, ne keseredjünk el, mert amit 9 hónap alatt szedtünk fel, azt legalább ugyanannyi időbe telik leadni. Tudatos életmóddal, egészséges táplálkozással és a jól megválasztott mozgással visszanyerhető a kívánt testforma.

Legtöbbször az a célravezető, ha kisebb célokat tűzünk ki a fogyást illetően, fokozatosan nyerjük vissza alakunkat és nem “erőszakoljuk meg” magunkat. Azzal számolnunk kell, hogy alakunk nőiesebbé válik a szülést követően, de ez csak előny, hiszen a kerekded formákat az “erősebb nem” képviselői is szívesebben nézegeti.

Tartsunk meg pár ruhát a várandósság alattról

Akár az előző ponthoz szorosan is kapcsolódhat, de mindenképp ajánljuk, hogy mindig legyen a ruhásszekrényben egy “kismama” ruha. Annál praktikusabb darab sosem lesz felakasztva a szülés utáni időszakban, ezt garantáljuk. Kényelmes, egy pillanat alatt fel lehet venni, nem sajnáljuk ha bármi történik vele, és a legfontosabb, hogy mindig előnyös!

Ne akarjuk a terhesség alatt meghozni életünk legfontosabb döntéseit

Miért? Egyszerűen nem tanácsos. A terhesség alatt a hormonháztartás nem a legmegbízhatóbb és legracionálisabb döntések meghozatalára ösztönzi az embert. Hagyjunk magunknak és a babának is annyi teret, hogy a 9 hónap alatt meghozott és “kőbevésett” döntéseket, alapelveket bármikor megváltoztathassuk.

Ó, azok a “terhes” álmok

Szintén a hormonháztartás eredménye, hogy az álmok kissé furcsák és kalandosak lehetnek. Ettől ne ijedjünk meg, teljesen normális. Inkább örüljünk neki és engedjük szabadjára a fantáziánkat!

Az utolsó gondolat nem is tipp, mint inkább útravaló. A babavárás, életünk egyik leggyönyörűbb szakasza. Legyünk hálásak, hogy életet adhatunk egy kisembernek, és megélhetjük ezt a csodálatos folyamatot, amit várandósságnak hívunk!

2021.09.23

2023.03.24

Cikkek, amik érdekelhetnek